Celkem: 4 minuty

DEN 1-6

Celkem: 3 hodiny

DEN 7-12

Celkem: 3 hodiny

DEN 13-15

Celkem: 1,5 hodiny

Celkem: 30 minut

Celkem: 30 minut

Celkem: 30 minut

DEN 16-18

Celkem: 1,5 hodiny

DEN 19-29

Celkem: 5 hodin

DEN 30

Celkem: 30 minut

Oprava problémů s přesměrováním a kódováním

Přesměrování je v zásadě způsob odesílání uživatelů na adresu URL, která se liší od adresy, kterou původně požadovali. To pomáhá odeslat uživatele na správnou stránku, když je přesunuta na jinou adresu URL nebo je na vašem webu k dispozici relevantnější stránka.

Nejčastěji používaná přesměrování jsou zpravidla 301, 302 a Meta Refresh. Celkově lze říci, že přesměrování jsou v pořádku, pokud však nebudou implementována správně, mohou váš web zpomalit a způsobit problémy s indexací.

Přesměrování 301 je trvalé a na přesměrovanou stránku předává přibližně 90–99% hodnoty z odkazů. Pokud jde o přesměrování 302, které je dočasné, nemusí předat svůj vliv na adresovanou stránku.

Když už mluvíme o Meta Refresh, je silně spojena s porušením pokynů pro kvalitu Google, takže je lepší ji nadobro odstranit nebo místo toho nastavit trvalé přesměrování 301.

Vše, co potřebujete vědět o přesměrováních, je uloženo v submodulu Audit stránek v části Přesměrování.

Na pravé straně obrazovky najdete také rozpis všech stránek, které mají problémy s přesměrováním, a užitečné tipy, jak je správně opravit.

Nyní se musíte ujistit, že je vše správně nastaveno pomocí HTTP / HTTPS a www / non-www verzí vašeho webu. Stačí tedy přejít do stejné sekce Přesměrování a podrobně se podívat na karty Opravené verze www a jiné než www a Problémy s verzemi stránek HTTP / HTTPS. Pokud nástroj naráží na potíže, stejně jako dříve, podívejte se do pravé části obrazovky, kde najdete rady, jak vyřešit vzniklé problémy.

Další pro dnešek - kontrola kódu.

Problémy s kódováním mohou negativně ovlivnit mnoho parametrů, jako je rychlost stránky, procházení, způsob zobrazení vašeho webu v různých prohlížečích atd. Podívejme se tedy, zda na vašich stránkách nejsou nějaké chyby.

1. Chcete-li to provést, přejděte dolů do části Kódování a technické faktory a vyhledejte všechny, které mají stavy Info, Varování nebo Chyba.

Pokud nějaké existují, jednoduše stiskněte stavovou ikonu X a podívejte se, jak můžete problém vyřešit. A to je v podstatě ono.


Gratulujeme! To je vše pro technickou SEO část vaší 30 denní SEO výzvy. Nyní byste měli dokonale vědět, jak:

  • Provést audit svého webu.
  • Zkontrolovat problémy s procházením a indexováním.
  • Opravit problémy s přesměrováním a kódováním.

Pokud potřebujete revidovat jakýkoli materiál, nezapomeňte se k němu vrátit pomocí navigační lišty vlevo. Pokud máte po dokončení modulu Technical SEO nějaké dotazy, nezapomeňte je vložit do sekce komentářů níže.

PŘÍŠTĚ

Zítra začínáte nový modul o zpětných odkazech. Pošleme vám e-mailem oznámení, abyste nezmeškali začátek nového modulu.